Kevätkokous kuittasi vuoden 2020

Kankaanpään Suunnistajien sääntömääräinen kevätkokous pidettiin perjantaina 16.4. etäkokouksena videoyhteydellä. Puheenjohtajana toimi johtokunnan ulkopuolinen seuran jäsen Jari Vaara.

Kevätkokouksen pääasiallinen tarkoitus on käsitellä edellisen vuoden toiminta ja sen jälkeen vahvistaa tilinpäätös sekä antaa vastuuvapaus johtokunnalle ja muille vastuuvelvollisille. Tämän kokous teki, ja näin ollen voidaan todeta, että vuosi 2020 oli Kankaanpään Suunnistajien toiminnassa asiallisesti toteutettu ja seuran sääntöjen mukainen toimintavuosi. Etenkin kilpailunjärjestämistehtävien osalta vuosi oli aktiivinen. Se näkyy hyvänä taloudellisena tuloksena, joka tarjoaa turvalliset lähtökohdat tulevaan toimintaan ja sen kehittämiseen.

Kevätkokouksessa tehtiin myös sääntömuutos: Jatkossa kaikki KanSun yleiset kokoukset voidaan pitää etäkokouksina silloinkin, kun voimassa ei ole viranomaisten asettamia kokoontumisrajoituksia.