Syyskokouksen henkilövalintoja

KanSun syyskokous pidettiin perjantaina 19.11. Kokouksessa hyväksyttiin vuoden 2022 toimintasuunnitelma ja talousarvio sekä valittiin vastuuhenkilöt keskeisiin tehtäviin.

Seuran johtokuntaan valittiin uusina Sallamaria Salokangas, Antti Alppi ja Kai Lepistö. Erovuoroisista valittiin uudelle kaudelle Anna-Maria Rajala ja Jussi Hannukainen. Muut johtokunnan jäsenet ovat Pertti Manninen, Jouni Kivimäki, Hannu Majamaa, Susanna Salokangas, Marjatta Vaara ja Tuomas Mäkinen.

KanSun puheenjohtajana jatkaa Pertti Manninen.

Tilintarkastajaksi nimettiin Tapani Torpo ja varatilintarkastajaksi Torsti Myllymäki.

Kokous päätti myös liittymis-, jäsen- ja kannattajajäsenmaksuista, jotka säilyvät ennallaan. Jäsenten ei kuitenkaan tässä vaiheessa tarvitse huolehtia jäsenmaksuistaan, sillä niiden maksamisen aika on keväällä 2022.

Eri toimikuntien kokoonpanot päätetään myöhemmin seuran johtokunnan kokouksessa.